Akılcı Tarım, Düşük Maliyet, Kaliteli Ürün, Bereketli Hasat için MERT TARIM

İspanya'da Bir Kilo Siyah İncir 42 TL.

İncir piyasası bu yıl bilindiği gibi 10 Türk Lirasından açıldı. Bu fiyat dört gün devam etti. Dört günün sonunda önce sekiz sonra 6 TL' ye düştü. Akköyde yapılan incir festivaline katılan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe "Tarım AŞ fiyatlardaki spekülasyonları önleyeceğiz, piyasa fiyatları bu seviyenin altına düşmeyecek" dediği günün ertesi gün fiyatlar 2 TL'yi gördü.

Devamını Oku

Zeytin Hasadında Ekonomik Kayıp Geliyorum Diyor!

Mudanya ve çevresinde sert geçen kış dolayısı ile zeytin tutumu seyrek. Bu kış koşullarının üzerine birde kuraklık eklenince zeytinlerde erken kararma meydana geldi. Tabi ki bu kararma da çiçeklenmenin diğer yıllara göre on beş gün erken olmasınında katkısı büyük.

Devamını Oku

Bursa'ya Tarım Müzesi Kuruluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, işadamı İhsan Gür’ün bağışladığı binlerce parça tarımsal alet ve ekipmanın yer alacağı müzeyi kente kazandırmak çalışma başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugüne kadar gezdiği tarım müzelerine kıyasla ellerinde 3-4 müze kuracak kadar fazla eser olduğunu belirterek, Tarım Müzesi’ne katkıları nedeniyle işadamı İhsan Gür’e teşekkür etti. Anadolu’nun farklı illeri ve yurt dışından gelen bu eserleri daha önceleri bir kuruma teslim etmek istediğini ancak kimsenin sahip çıkmadığını dile getiren İhsan Gür, bu eserlere sahip çıkan Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Devamını Oku